WSTECZ

O nas w mediach

19.01.2024 Pikieta przed KPP w Giżycko

30.01.2024 Sierżant Bagieta 

O nas w mediach

Zwolnienie policjanta z Giżycka przed prawomocnym wyrokiem. Posłuchaj audycji Śliska Sprawa
Ponad 2 tygodnie temu przed Komendą Powiatową Policji w Giżycku odbyła się pikieta policyjnych związkowców Solidarności z Warmii i Mazur i innych garnizonów w kraju. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy stanęło w obronie swojego kolegi Mateusza Czaplickiego, który w grudniu 2021 roku podczas interwencji w Wydminach śmiertelnie postrzelił mężczyznę.

Źródło:
https://radioolsztyn.pl/zwolnienie-policjanta-z-gizycka-przed-prawomocnym-wyrokiem-posluchaj-audycji-sliska-sprawa/01740795

Mobirise Website Builder

Radio Olsztyn

06.02.2024

Dodatki dla odchodzących policjantów. Znamy wyniki audytu
Pełniący obowiązki komendanta głównego policji zarządził audyt dotyczący przyznawanych na ostatnią chwilę przez poprzednie kierownictwo dodatków komendantom i naczelnikom, którzy odchodzili na emeryturę. Marek Boroń podjął tę decyzję po skandalu w warmińsko-mazurskiej policji, gdzie ustępujący komendant wojewódzki hurtowo przyznał swoim oficerom kilkutysięczne dodatki.

Źródło:
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-dodatki-dla-odchodzacych-policjantow-znamy-wyniki-audytu,nId,7307498#crp_state=1

Mobirise Website Builder

RMF 24

06.02.2024

Policyjny exodus na Warmii i Mazurach. Komendant Główny przeprowadził kontrolę
W piątek (19 stycznia) po niemal dokładnie 8 latach doszło do zmiany na najważniejszym stanowisku w garnizonie warmińsko-mazurskiej policji. Ze stanowiskiem komendanta wojewódzkiego pożegnał się gen. Tomasz Klimek. Wraz z nim odeszło wielu regionalnych komendantów i naczelników, którzy przed przejściem na emeryturę mieli przyznanie wysokie podwyżki. Sprawą zainteresowała się Komenda Główna Policji.

Źródło:
https://www.olsztyn.com.pl/artykul,policyjny-exodus-na-warmii-i-mazurach-komendant-glowny-rozpoczyna-kontrole,39647.html

Mobirise Website Builder

Olsztyn.com.pl

29.01.2024

Kartony na pożegnanie. Policjanci zakpili z byłego komendanta
Odchodzący na emeryturę komendant Komedy Miejskiej w Olsztynie, który był skonfliktowany ze związkowcami, otrzymał od nich nietypowy prezent. - Wychodzimy z założenia, że prezenty powinny być praktyczne i powinny się przysłużyć osobie obdarowanej – piszą na Facebooku policjanci z KMP Olsztyn.

Źródło:
https://www.money.pl/gospodarka/policjanci-zakpili-z-bylego-komendanta-prezenty-powinny-byc-praktyczne-6989257066961888a.html

Mobirise Website Builder

Money.pl

27.01.2024

''Wychodzimy z założenia, że prezenty powinny być praktyczne''. Oryginalne pożegnanie olsztyńskiego komendanta
Zarząd Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” Funkcjonariuszy i Pracowników Policji w regionie warmińsko-mazurskim postanowił złożyć specjalne podziękowania, odchodzącemu na emeryturę, inspektorowi Piotrowi Koszczałowi. W prezencie komendantowi przekazano... puste kartony.

Źródło:
https://www.olsztyn.com.pl/artykul,wychodzimy-z-zalozenia-ze-prezenty-powinny-byc-praktyczne-oryginalne-pozegnanie-olsztynskiego-komendanta,39636.html

Mobirise Website Builder

Olsztyn.com.pl

27.01.2024

KGP: wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec byłego komendanta wojewódzkiego w Olsztynie
Pełniący obowiązki komendanta głównego policji inspektor Marek Boroń zdecydował, że decyzje o podwyższeniu dodatków służbowych i funkcyjnych odchodzącym ze służby członkom kadry kierowniczej garnizonu warmińsko-mazurskiej policji zostaną unieważnione - poinformowało biuro prasowe Komendy Głównej Policji. Wobec byłego komendanta wojewódzkiego nadinspektora Tomasza Klimka wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Jako pierwszy o sprawie informował portal tvn24.pl.

Źródło:
https://tvn24.pl/polska/policja-podwyzki-dla-odchodzacych-komendantow-postepowanie-dyscyplinarne-wobec-nadinspektora-tomasza-klimka-st7742331

Mobirise Website Builder

TVN 24

26.01.2024

Podnosząc dodatki przekroczył uprawnienia? Postępowanie dyscyplinarne wobec byłego komendanta
Pełniący obowiązki komendanta głównego Policji insp. Marek Boroń podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec byłego szefa warmińsko-mazurskiej Policji nadinsp. Tomasza Klimka - poinformowała Komenda Główna Policji. Dodatkowo wszystkie rozkazy, byłego już szefa KWP w Olsztynie, o podwyższeniu dodatków służbowych i funkcyjnych wydane wobec osób, które wraz z nim zdecydowały się odejść na emeryturę, „poddane zostaną procedurze stwierdzenia nieważności decyzji”.

Źródło:
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/policja/podnoszac-dodatki-przekroczyl-uprawnienia-wszczeto-postepowanie-dyscyplinarne-wobec-bylego-szefa-warminsko-mazurskiej-policji

Mobirise Website Builder

INFOSECURITY.PL

26.01.2024

Cofnięte dodatki służbowe w policji. „Nie mają pokrycia w jakości pracy”
Komendant główny policji cofnął dodatki służbowe przyznane przed odejściem przez byłego komendanta warmińsko - mazurskiej policji. To efekt kontroli przeprowadzonej po doniesieniach policyjnych związków zawodowych.

Źródło:
https://olsztyn.tvp.pl/75588111/cofniete-dodatki-sluzbowe-w-policji-nie-maja-pokrycia-w-jakosci-pracy

Mobirise Website Builder

TVP 3 Olsztyn

26.01.2024

Nagłe odejścia policjantów, komendant główny wszczyna kontrolę. W tle ogromne podwyżki
Komendanci i naczelnicy policji z Warmii i Mazur masowo odeszli na emerytury w ślad za odwołanym w ostatni piątek komendantem wojewódzkim gen. Tomaszem Klimkiem. Jak wynika z ustaleń tvn24.pl, komendant główny policji Marek Boroń rozpoczął kontrolę, która ma wyjaśnić, czy do odejść kadry kierowniczej nie skłoniły wielotysięczne podwyżki, przyznawane do ostatniej chwili przez odchodzącego generała.

Źródło:
https://tvn24.pl/premium/nagle-odejscia-policjantow-komendant-glowny-policji-marek-boron-wszczyna-kontrole-st7739150

Mobirise Website Builder

TVN 24

25.01.2024

Wielkie pieniądze odchodzącym komendantom z nadania PiS na Warmii i Mazurach. Trwa kontrola z Komendy Głównej Policji
Związkowcy policyjni z Warmii i Mazur biją na alarm i informują o ogromnych dodatkach do emerytury, jakie przyznano w ostatniej chwili odchodzącym komendantom i naczelnikom.

Źródło:
https://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,30629637,wielkie-pieniadze-dla-odchodzacych-komendantow-z-nadania-pis.html

Mobirise Website Builder

Wyborcza Olsztyn

25.01.2024

Protest „Solidarności” przed komendą w Giżycku. Chodzi o zwolnionego policjanta
W piątek odbył się protest policjantów przed komendą powiatową w Giżycku. W pikiecie uczestniczyło kilkadziesiąt osób. To związkowcy policyjnej „Solidarności” z Warmii i Mazur.

Źródło:
https://radioolsztyn.pl/protest-solidarnosci-przed-komenda-w-gizycku-chodzi-o-zwolnionego-policjanta/01738302

Mobirise Website Builder

Radio Olsztyn

19.01.2024

Pikieta przed komendą policji w Giżycku [ZDJĘCIA, WIDEO]
W piątek, 19 stycznia przed Komendą Powiatową Policji w Giżycku odbyła się pikieta zorganizowana przez związkowców policyjnej „Solidarności” z Warmii i Mazur.

Źródło:
https://www.gizycko.info/pikieta-pod-komenda-policji-w-gizycku-zdjecia-wideo/

Mobirise Website Builder

Giżycko INFO

19.01.2024

HTML Creator